Pelhřimov

Pelhřimov

Pelhřimov je nejbližší větší město, kam se od nás můžete podívat. Jste tam za 10 minut autem nebo za chvíli na kole. Velmi známé je pelhřimovské Muzeum kuriozit a rekordů, které se nachází v historické budově Jihlavské brány. Obří zimní bunda, nejmenší obrázek na zrnku rýže nebo světové unikáty ze sirek. Muzeem to ale nekončí, v různých zákoutích Pelhřimova se dají objevit další zajímavosti.

Na Masarykově náměstí se nachází Muzeum pelhřimovských rodáků – Oldřich a Lubomír Lipští. Pokud si budete chtít vystoupat pár schodů, ideální je k tomu vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje. Rodiny s dětma může zaujmout Pelhřimovské peklo nebo Děkanská zahrada, kde je park se zoo koutkem a dětským hřištěm.

Ohledně jídla máme v Pelhřimově a okolí vyzkoušenou Kozlovnu u Zachů, restauraci v přízemí hotelu Slavie, ve Starém Pelhřimově jsme byli v hotelu Gurmania a kousek za Pelhřimovem je moc dobrá restaurace v hotelu Farma. Jsou zde samozřejmě i podniky s vegetariánskou a bezlepkovou stravou. Důležité je ale mrknout na otevírací dobu, v neděli je často zavřeno.

O nás

Útulný penzion na Vysočině se 6 pokoji s celkovou kapacitou 22 osob. K dispozici 2 větší apartmány a 4 pokoje. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, mají také jídelní stůl se židlemi, fén, varnou konvici s příslušenstvím, šatní skříně, botník a TV.

Služby

Školení, firemní akce nebo silvestrovský večírek. Při plné obsazenosti penzionu Vám rádi připravíme celodenní občerstvení s bohatým večerním rautem. Nápojový lístek Vám sestavíme dle přání. Náš vinný lístek zahrnuje výborná moravská vína z vinařství Tesařík, které sídlí v Prušánkách.

Kontakt

FARMA Benátky s.r.o.

Benátky 16, 393 01 Pelhřimov
IČO : 251 60 982
DIČ: CZ 251 60 982

+420 774 400 406

info@penzionbenatky.cz